rss
06/22/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#331

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ МОН реформує психологічну службу системи освіти
Інституту модернізації змісту освіти разом із зацікавленими структурними підрозділами Міносвіти, а також місцевими органами управління освітою та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти доручено розробити та провести громадське обговорення нової редакції Положення про психологічну службу системи освіти України. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Згідно з документом, робота з розробки та громадського обговорення нового Положення має бути завершена не пізніше, ніж 1 червня.
До 1 липня цього року Інститут модернізації змісту освіти має розробити План заходів щодо підвищення ефективності діяльності та вдосконалення науково-методичного забезпечення психологічної служби системи освіти на 2017-2020 роки.
До 1 серпня планується внести зміни до штатних нормативів навчальних закладів у частині доповнення штатів навчальних закладів посадами практичних психологів та соціальних педагогів.
Також буде розроблена система показників розвитку психологічної служби системи освіти та здійснено збір, опрацювання та аналіз статистичних показників в розрізі типів навчальних закладів та регіонів на початок 2017/18 навчального року.

МОН оновить програму розвитку дошкільнят

У Міністерстві освіти і науки України розпочато оновлення програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Про це повідомляє «Розвиток дитини».
У відомстві зазначають, що авторська група на чолі з провідним фахівцем дошкільної освіти Тамарою Піроженко вже сформувала головні конструкти програмних завдань з урахуванням вимог сьогодення, серед яких: забезпечення вимог базового компонента дошкільної освіти, створення фундаменту успішності дитини в умовах нової української школи, збалансування напрямів розвитку цілісної особистості дитини.
Також нова програма розвитку дітей старшого дошкільного віку буде орієнтована на результат завдяки системі критеріїв навчальних досягнень, враховуватиметься розподіл завдань з урахуванням шостого або сьомого року життя дитини та індивідуальна траєкторія розвитку дитини – завдяки дворівневій системі набору завдань з розвитку дитини.
Планують, що робота над оновленням програми «Впевнений старт» має бути завершена до початку нового навчального року.

Учителів навчатимуть громадянській компетентності

Упродовж 2017-2018 років 25 тисяч освітян пройдуть навчання з розвитку громадянської компетентності. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.
Навчання відбуватиметься у межах швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянської компетентності в Україні – DOCCU», який реалізовується у співпраці зі Швейцарським бюро співробітництва в Україні та Національним агентством України з питань державної служби.
За словами національного координатора з освіти для демократичного громадянства і прав людини в Раді Європи Раїси Євтушенко, громадянська компетентність відіграє важливу роль як складова Концепції «Нової української школи».
«Їхній розвиток як наскрізного елементу шкільної освіти передбачатиме отримання учнями знань, умінь та цінностей, необхідних для життя в сучасному громадянському суспільстві», – зазначила Євтушенко.
Своєю чергою, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш наголосив, що проект DOCCU має особливе значення в контексті реформи системи освіти в Україні, адже спрямований на посилення громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою.
Передбачається, що проект у наступні два роки розширить свою роботу в регіонах. Із 2016 року до Київської та Одеської областей приєднались ще шість: Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Львівська, Івано-Франківська, а також Луганська. Протягом нинішнього етапу проекту навчанням у партнерських регіонах будуть охоплені понад 25 тисяч освітян.

Надія Оксенчук, директор департаменту освіти Донецької ОДА: «Тисячі школярів з непідконтрольної зони навчаються в Україні дистанційно»

Три тисячі безробітних українців протягом зими 2016-2017 рр. допомагали боротись з негодою

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com