rss
04/25/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Події в Україні

Справа Майдану: суд долучив нові кадри розстрілів на Інститутській

У справі розстрілів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року з’явилося нове відео. Його суду надали представники потерпілих.
Відео продемонстрували під час о засідання у Святошинському райсуді Києва, його було долучено до справи, повідомляє Громадське.
«На кадрах, які, ймовірно, знімалися з готелю «Україна», видно, що вогонь ведеться з-за вантажівок, які стоять перед бетонними барикадами. На відео можна розгледіти спалахи та порохові гази з-за барикади – вогонь ведуть особи у чорній формі – і одночасно протестувальників, які падають від поранень на Інститутській», – зазначає видання.
Саме за ці барикади відходили і перебували тривалий час, зокрема, особи у формі спецпідрозділу «Беркут».
Автори відео наразі невідомі. За словами представників потерпілих, відео надійшло на пошту одному з них.
На думку прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ Романа Псюка, ці кадри свідчать про те, що наступу з боку протестувальників не було. Метою було підпалити шини і створити димову завісу. Про це Псюк зазначив в ефірі Громадського.
Своєю чергою, адвокат екс-бійців «Беркута» Маринченка та Аброськіна Олександр Горошинський вважає, що відео не надає нової інформації.
«Не кажіть того, чого немає. Треба дочекатися експертизи по балістиці», – сказав він.
На лаві підсудних у справі про розстріли на Майдані лише 5 екс-бійців київського «Беркута». 21 підозрюваний перебуває у розшуку. 13 екс-бійців київського спецпідрозділу «Беркут», яких підозрюють у розстрілі активістів Євромайдану, отримали російське громадянство. Ще двоє отримали посвідку на тимчасове проживання.
Нагадаємо, 48 людей загинули в результаті розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 осіб отримали поранення від обстрілів з боку «Беркута».
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

«Відкриття року» в Європарламенті: Росія у «Мінську» –

не учасник мирного процесу, а агресор

Депутати Європарламенту засудили спровоковане Росією загострення ситуації на сході України та висловилися за продовження і можливе посилення антиросійських санкцій.
Про це йшлося під час дебатів у Європарламенті про погіршення ситуації у східній Україні у вівторок, у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«По-перше, ЄС повинен пропорційно посилювати санкції відповідно до принципу «більше за більше». По-друге, Росія повинна сприйматися у «Мінську» не учасником мирного процесу, а агресором», – наголосив депутат від Польщі Яцек Саріуш-Вольський.
Польський політик також зазначив, що «війна на сході України і проти України є реальним фактом, адже ЄС і США вагаються».
Відтак, європарламентарій висловив упевненість у необхідності відійти від «нормандського формату» і продовжити політичні переговори щодо російської агресії проти України у «женевському форматі» за участі ЄС і США.
«Якщо ЄС і США не можуть або не хочуть захищати Україну, як вона захищає нас, давайте хоча би надамо їй зброю», – наголосив Саріуш-Вольський.
Німецький депутат Ребека Гармс, яка розгорнула під час дебатів прапор України, також заявила, що після подій біля Авдіївки ЄС може обговорювати лише посилення антиросійських санкцій.
«Ситуація на сході Україні продовжує викликати величезне занепокоєння. Нові атаки російських регулярних сил та їхніх прибічників проти українських військових і цивільних в Авдіївці призвели до великих людських втрат і матеріальних збитків. Це – ще один приклад порушення Мінських домовленостей», – підкреслив голова делегації ЄП до парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Росаті.
Польський політик також закликав Європейську раду продовжити санкції проти Росії, а також розглянути питання про їх подальше розширення, щоб показати неприпустимість агресії та війни в Європі.
«Ми повинні міцно і єдино стояти разом з Україною, інтенсифікувати політичну й економічну підтримку... Ми повинні бути рішучими у питанні продовження санкцій, у повному виконанні Мінських домовленостей та у поверненні Криму Україні», – заявила, своєю чергою, шведський депутат Анна Більдт.

Військова прокуратура відкрила дві справи на Клименка

Головна військова прокуратура порушувала два кримінальні провадження щодо колишнього міністра доходів і зборів України Олександра Клименка.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь Генпрокуратури України.
«За даними відомства, у червні 2014 року відкрито кримінальне провадження за підозрою Клименка у зловживанні владою та службовим становищем. Водночас, у Генпрокуратурі зазначають, що наразі досудове розслідування у цьому «кримінальному провадженні зупинене у зв’язку з розшуком підозрюваного», – йдеться у повідомленні.
Крім того, відкрите провадження від 19 січня 2017 року за підозрою колишнього голови Державної податкової служби Клименка у створенні злочинної організації, привласненні та розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, у фіктивному підприємництві та службовому підробленні, досудове розслідування триває.
За даними ГПУ, Клименко оголошений у міжнародний розшук за статтями про створення злочинної організації та розтрату. Водночас, на даний час інформація про Клименка на сайті Інтерполу відсутня. Захист екс-чиновника заявляє, що їхній підзахисний не розшукується Інтерполом.
Крім того, за іншими статтями було подано клопотання про оголошення екс-чиновника в розшук, наразі Генсекретаріат Інтерполу рішення не ухвалив, додають у ГПУ.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 8 лютого повідомив, що заочно заарештував Клименка.
Наприкінці 2014 року колишньому міністрові уряду Миколи Азарова повідомили про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах. Із 2015 року він перебував у міжнародному розшуку.

«Антонов» презентує своїроекти на авіакосмічній виставці в Індії

Державне підприємство «Антонов» презентує сучасні програми українського авіапрому на одинадцятій міжнародній авіакосмічній виставці Aero India-2017, яка проходить 14-19 лютого в Бангалорі (Індія).
У прес-службі «Антонова» повідомили, що відвідувачі стенду на виставці зможуть ознайомитися з проектами нового транспортного Ан-132 вантажопідйомністю 9,2 тонн, що створюється в Україні на замовлення Саудівської Аравії, нового транспортного Ан-178 вантажопідйомністю 16 тонн, а також з модифікаціями сімейства регіональних реактивних нового покоління Ан-148/Ан-158.
Як наголошується в повідомленні, спеціально для індійських партнерів буде представлено пропозиції щодо спільного з Індією створення тренажера для легкого транспортного Ан-32RE індійських ВПС, модернізація яких забезпечується в рамках співпраці з Індією.
Нагадаємо, контракт між Україною та Індією на модернізацію 105 літаків Ан-32 для ВПС Індії було підписано у 2009 році.

Центр Вінниці затопило

У Вінниці вранці 14 лютого стався сильний порив підземного водогону діаметром 700 мм, як наслідок, рух громадського транспорту призупинено, маршрутки і приватні автівки їдуть в об’їзд. Про це повідомили у прес-службі Вінницької міської ради.
За інформацією прес-служби, на місце пориву відразу вирушили кілька аварійних бригад та міські служби.

Маріупольці скаржаться до Нацради на антиукраїнський контент

від каналу Ахметова

У суботу, 11 лютого, у Маріуполі, Донецької області, в ефірі телеканалу МТВ (Маріупольське телебачення) протягом 40 хвилин транслювали телевізійну передачу виробництва російського телеканалу РЕН ТВ, зміст якої мав антиукраїнський характер.
Про це повідомив Інститут масової інформації.
«Місцева громадська організація «Ініціативна група «Разом» звернулась зі скаргою до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням провести перевірку телеканалу... Зокрема, в ефірі телеканалу МТВ транслювалася передача під назвою «Территория заблуждений с Игорем Прокопенко» (випуск 58 від 01.04.2014)», – йдеться в повідомленні.
Як зазначається у зверненні організації до Нацради, «зміст цієї телевізійної передачі зводився до низки пропагандистських антиукраїнських тверджень, а саме, що Україна – «штучна» держава, а Грушевський взагалі австрійський «грантоїд», та багато іншої інформації та висловлювань, які ставлять під сумнів державний суверенітет України, існування української нації та ображають громадян України».
На думку представника Нацради в Донецькій області Олександра Толстогузова, регулятор призначить перевірку телеканалу за цим фактом.
«Зараз це буде, швидше за все, рішення про позапланову перевірку, потім – штраф або попередження. І розтягнеться все це на два-п’ять тижнів. Я неодноразово пропонував народним депутатам прискорити та спростити процедуру накладення штрафів, позбавлення ліцензій та введення поняття тимчасового призупинення мовлення (трансляції) в зоні АТО. Але віз і донині там», – сказав він.
ІМІ зазначає, що у Facebook трансляція цієї передачі викликала обговорення серед маріупольців, завдяки оперативності яких вдалося зняти з ефіру відеозріз цієї програми.
Власником 99,99% телеканалу МТВ є ТОВ «Метінвест холдинг».

У Києві провели в останню путь генерала Воробйова, котрий

відмовився виводити військо проти Майдану

У Києві провели в останню путь начальника Національного університету оборони України генерал-полковника Геннадія Воробйова, чиє життя обірвалося передчасно.
Про це повідомляється на сайті Міноборони.
«Сили й уся Україна втратила патріота: професійного підготованого генерала, який так несподівано пішов з життя, – зазначив під час церемонії прощання міністр оборони Степан Полторак. – Це – серйозна втрата для мене особисто й для усієї країни».
Колишній перший заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-полковник Геннадій Воробйов з позивним «Вільний» раптово помер у своєму кабінеті ректора Національної академії оборони в суботу, 11 лютого 2017 року, у віці 55 років.
«Усі свої сили й енергію генерал Геннадій Воробйов віддавав заради Батьківщини» – сказав міністр оборони Степан Полторак.
У 2009-2014 роках генерал Геннадій Воробйов обіймав посаду командувача Сухопутних військ. 16 січня 2014 року він відмовився виконувати наказ про застосування сили до активістів Майдану. З початком агресії проти України генерал-полковник Воробйов брав участь у розробці багатьох військових операцій, зокрема, під Дебальцевим, будучи першим заступником начальника Генерального штабу Збройних сил. Загалом, понад два роки війни прослужив Україні безпосередньо на передовій. Останні місяці бойовий досвід передавав наступному поколінню військових, керуючи Національним університетом оборони.
За сумлінну та бездоганну службу генерал-полковник Геннадій Воробйов нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та III-го ступенів, орденом «За мужність» III-го ступеня, багатьма медалями та відзнаками Міністерства оборони України та інших силових структур держави.

Парламент Канади ратифікував Угоду

про вільну торгівлю з Україною

Нижня палата федерального парламенту Канади більшістю голосів підтримала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю із Україною у третьому і остаточному читанні.
Про це повідомляє Укрінформ.
Тепер Угоду буде передано до верхньої палати парламенту – Сенату, а після цього – на підпис генерал-губернатору, що є фінальним етапом на шляху набранням документом юридичної сили.
Хоча Сенат має право відхилити будь-який законопроект або внести у нього правки, що запустить процес ратифікації заново, законодавчі акти, які отримали велику підтримку серед депутатів нижньої палати, зазвичай, отримують схвалення сенаторів.
Нагадаємо, Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною була підписана 11 липня минулого року під час візиту Джастіна Трюдо до Києва. Із набранням нею чинності, що стане можливим після завершення процедури ратифікації парламентами обох країн, Канада негайно скасує мита на 99.9% українського імпорту. Своєю чергою, Україна теж одразу скасує 86% мит на імпорт із Канади, протягом 7 років привівши митну політику у паритет.

Події в Україні

Події в Україні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers