rss
04/20/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Релігія і політика \ Хресна хода УПЦ МП: поради владі та суспільству
28 липня в Києві відбудеться Хресна хода, яку оголосив предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Блаженнійший митрополит Онуфрій. Такі заходи на день святого Володимира проходять кілька років поспіль. Цей захід має відрізнятися тим, що хода йде зі Святогірської (стартувала 3 липня ) та Почаївської лаври (стартувала 9 липня).

  Title
 
У автора цих рядків навіть розгорнулася дискусія між одним із журналістів пулу Януковича, який активно пропагував ходу, де вони обговорювали ризики провокацій. Ми, в жодному випадку не заперечуючи право вірян йти Хресною ходою, вирішили зробити опитування експертів про те, які упереджувальні заходи повинна зробити влада, щоб релігійний захід відбувся в атмосфері спокою.

Олександр Палій, історик:

– Треба дивитися, хто стоїть за організацією ходи. Якщо Новінський та Медведчук, то це не релігійний, а політичний захід. І, швидше за все, воно може робитися задля організації провокацій, щоб потім їх всіляко висвітлити. І щоб перевести Росію зі статусу агресора в статус захисниці, виставивши Україну в поганому світлі. Це один зі способів Росії закамуфлювати свою агресію та криваву політику на Сході. Їм потрібний пропагандистський захід. Я не виключаю, що вони захочуть підставити паломників та бабусь, і Росії буде абсолютно не шкода, у них багато бабусь.
До цього треба ставитися спокійно, провести підготовчу, роз’яснювальну роботу, дослідити, чи є при підготовці непрозорі фінансові схеми. Організатори мають бути взяті до уваги. Бо, як правило, під час таких заходів є люди, які частину послуг сплачують кешем. І треба розпитати, де вони це взяли, навіщо.
Але головне, що всім слід розуміти, що Хресна хода комусь – духовна практика, комусь – картинка для російських ЗМІ. Але хода пройде, а Україна залишиться. Тому це не є подія для України. Нехай вона пройде спокійно, а нам треба побажати Росії не порушувати заповіді: «Не вбий. Не вкради. Не побажай поля ближнього свого». Бо хода спрямована на те, щоб закамуфлювати порушення Росією виконання цих заповідей.

Юрій Сиротюк, депутат Київради та прес-секретар партії «Свобода»:

– Щороку у Києві відбувалася та відбувається Хресна хода на честь рівноапостольного князя Володимира. Таких заходів було два – Київського патріархату, чий захід не підтримувався державою, і була хода Московського патріархату. Я пам’ятаю, був один такий захід. У цей день, під час приїзду патріарха Кирила, перекривалися вулиці, надавалася преференції, але люди туди не ходили. Сподіваюся, що держава не буде давати нікому преференцій.
З іншого боку, дуже не хотілося, щоб від іноземної церкви (будемо називати речі своїми іменами, керівництво УПЦ МП фактично є виразником ідей РПЦ, а лише маскується під українську церкву) під час ходи лунали будь-які заяви. Українська влада має офіційно попередити учасників та організаторів ходи, щоб не було політичних провокацій, бо це стане інструментом російського імперіалізму. Люди мають право на мирні зібрання, але без права нести прапори «Донецької та Луганської народних республік». Я думаю, що служба безпеки України повинна попередити всі провокації. Водночас, є неприпустимим приїзд до столиці людей, які брали участь у збройній боротьбі проти України або підтримували сепаратистів у боротьбі проти України. Йдеться, зокрема, про священиків. Хода має бути без таких гастролерів. Має бути проведена профілактична робота у тих центрах, в яких збираються промосковські бойовики, що беруть участь у захопленні церков. Люди мають бути попереджені та вжито заходів, щоб релігійний захід не перетворився у політичне шоу.
«Свобода» ніколи не виступала проти релігійних уподобань та заходів будь-яких громадян України, крім тих випадків, коли це перетворювали на політичні шоу та тиск, як це бувало під час приїздів патріарха Кирила. І тоді ми протестували не проти уподобань, а проти нав’язуваної Кирилом концепції «русского міра», проти того, щоб він брутально втручався у наші справи. Ми не робитимемо перешкод, якщо не дізнаємося, що вони не готують, наприклад, облогу парламенту чи політичні демарші. Але я сподіваюся, що держава мала б надати УПЦ МП статус РПЦ, не ущемляючи їхні права, крім права працювати з публічними органами влади. Бо церква держави ворога й надалі має доступ до війська, до спецслужб, правоохоронних органів, до освячень будівель, де зберігається державна таємниця. Тут має бути твердіша воля.

Олександр Саган, професор, релігієзнавець:

– Хресна хода має релігійну мету. То хай люди собі йдуть. Чи є ризики провокацій? Звісно, що є. Але заборона ходи несе ще більші ризики для суспільства. Єдине – щоб там не було політичних гасел, плакатів, пов’язаних із політикою. Якщо ж це буде, то державний орган повинен буде зреагувати. Наша біда в тому, що на явні порушення не реагують, а непокарані порушення породжують нові злочини. Це завжди повторювана традиція. Тому у випадку політичних кроків слід жорстко реагувати та діяти відповідним органам.

Олена Мігачова, Київ.
Джерело: Укрінформ

Клівлендська громада жертвує $6000 на церковний фонд сиротинців

Євстратій Зоря порівняв «Хресну ходу» на Київ з антимайданом

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers