rss
05/20/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#328

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Події в Україні

 КС схвалив «євроінтеграційний» закон про незалежність суддів – їх будуть призначати довічно

Конституційний суд визнав відповідним вимогам статей 157 і 158 Конституції «євроінтеграційний» законопроект про внесення змін до Основного закону про посилення гарантій незалежності суддів, запропонований президентом України Віктором Януковичем.
Це випливає з висновку КС, яке було ухвалено 19 вересня.
Законопроект передбачає забезпечення права внести зміни до Конституції, передбачивши право кожної особи на справедливий і гласний розгляд справи в розумні терміни незалежним неупередженим судом.
Крім того, в законопроекті передбачається внести зміни до Конституції і удосконалити порядок призначення та звільнення суддів. Пропонується, щоб суддя суду загальної юрисдикції призначався на посаду довічно президентом України (пропонується скасувати первісний п’ятирічний термін призначення судді – ред.). При цьому закріплюється, що рішення глави держави про призначення суддів або звільнення їх з посад приймаються тільки відповідно до подання Вищої ради юстиції.
У законопроекті встановлюється, що у випадку його схвалення судді судів загальної юрисдикції, призначені на посаду на 5-річний термін, отримають статус суддів, призначених довічно.
Також пропонується вилучити з Конституції положення про термін повноважень Генерального прокурора України.
У законопроекті пропонується надати Верховному суду України повноваження щодо забезпечення однакового застосування норм законодавства України всіма судами загальної юрисдикції. Також пропонується встановити, що згоду на затримання чи арешт судді надає Вища рада юстиції за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Також у Конституції пропонується змінити порядок припинення повноважень судді Конституційного суду у зв’язку зі закінченням терміну повноважень, на який його було призначено. Пропонується також встановити, що максимальній віковий термін перебування на посаді судді Конституційного суду підвищується до 65 років.
Крім того, в Конституції пропонується закріпити положення про те, що переведення судді можливо тільки за його згодою, а переведення до суду вищої інстанції здійснюється тільки на конкурсній основі.
У Конституції також пропонується змінити норму, що стосується повноважень і складу Вищої ради юстиції. Зокрема, пропонується встановити, що 12 з 20 членів Вищої ради юстиції будуть представляти судді, призначені З’їздом суддів України. З’їзд адвокатів, а також З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових закладів буде призначати по 2 члени Вищої ради юстиції. Крім того, до складу Вищої ради юстиції за посадою увійдуть голова Конституційного суду, голова Верховного суду, голова Ради суддів України та генеральний прокурор. При цьому пропонується встановити, що Генеральний прокурор не братиме участі в голосуваннях під час ухвалення рішень Вищою радою юстиції.
Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня отримала скерування до КС запропонованих главою держави змін до Конституції України в частині посилення гарантій незалежності суддів.

 


 

 

Москаль звинуватив МВС у купівлі квартири
за 14,7 млн. грн. екс-начальнику Ялтинського управління

 

Депутат «Батьківщини» Геннадій Москаль заявив, що наприкінці 2012 року Міністерство внутрішніх справ купило для екс-начальника управління МВС Ялти квартиру на 14,7 мільйона гривень.
Він назвав брехнею заяву МВС про те, що 14,7 мільйона гривень були витрачені на службові квартири для багатодітних правоохоронців у Сімферополі, повідомляють «Українські новини».
За словами Москаля, за покупку нерухомості гроші переводилися траншами по 1,2 млн. гривень, що відповідає 150 тис. доларів, а квартири за такою вартістю в Сімферополі належать до елітного житла, яке багатодітним сім’ям міліціонерів не купують.
Крім того, за інформацією Москаля, приватний підприємець Сергій Тащілкін, якому передавали гроші МВС за покупку квартири, не продає нерухомість у Сімферополі, а будує і продає житло в Ялті.
За даними Москаля, Тащілкін продає дворівневі апартаменти в парковій зоні з видом на море в Левадії, і їх вартість складає 1 млн. 800 тис. доларів, що саме в гривневому еквіваленті відповідає сумі, перерахованій йому МВС.
«Співробітники ялтинської міліції пишуть, що цю квартиру, нібито, було куплено для начальника УВС Ялти Олександра Колеснікова, якого в Ялту перевели з УМВС у Миколаївській області. До цього він працював в одному з райвідділів Донецької області, а після отримання квартири звільнився на пенсію, пропрацювавши всього 8 місяців», – стверджує депутат.
Москаль звернувся до Генпрокуратури з проханням – відкрити за цим фактом кримінальне провадження, що дозволило б вилучити документи на квартиру і перевірити ці факти.
Нагадаємо, в 2011 році чиновники Міноборони, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно заволоділи 30 квартирами, побудованими для військовослужбовців та членів їхніх сімей у Полтавській області.

 

Українські моряки після півроку камерунського
полону повернулися на Батьківщину

 

Шістнадцять українських моряків судна Sky Star, який перебуває під вартою в Камеруні, у вівторок, 24 вересня, повернулися на Батьківщину.
За інформацією посольства України в Алжирі, 23 вересня поточного року оператор судна Sky Star замінив екіпаж судна камерунськими моряками, а також забезпечив повернення громадян України, повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.
Він уточнив, що українські моряки прибули до Києва у вівторок, об 11.40.
Екіпаж із 16 українських моряків понад півроку перебував під арештом у Камеруні. Матроси стверджували, що весь цей час компанія-судновласник не лише відмовлялася вирішувати проблему, а й припинила виплачувати їм зарплату.
Видання, посилаючись на слова капітана судна Миколи Аржаєва, повідомило, що команда Sky Star готова залишити борт судна без отримання повного розрахунку зі зарплати.
«Вважаю, що МЗС не отримує наших повідомлень, або хтось постачає їх неправдивою інформацією... Офіційно заявляю: всі члени екіпажу вимагають надати їм заміну (або списати без заміни) і готові залишити борт судна без отримання повного розрахунку зі зарплати», – йдеться в листі капітана, адресованого першому секретареві посольства України в Алжирі Володимирові Кайдасю.
Капітан розповів виданню, що частина команди була згодна евакуюватися без зарплати ще три місяці тому, а потім були згодні вже всі.
За даними ZN.UA, борг зі зарплати морякам Sky Star перевищує 340 тис. дол. (трохи менше, ніж 2 тис. дол. на кожного члена екіпажу щомісяця).
Нагадаємо, українські моряки, яких нещодавно тримали в лівійському полоні, і яких було звільнено наприкінці серпня, скаржаться, що судновласник не заплатив їм за роботу за термін від 1 до 8 місяців. Загальна заборгованість зі зарплатні на чотирьох суднах компанії досягає, як вони вважають, 300 тисяч доларів США.

 

Український фрегат з гелікоптером
та спецназом вирушає до узбережжя Сомалі

 

ВМС України завершують підготовку фрегата «Гетьман Сагайдачний» до походу в район Аденської затоки. Українське судно братиме участь в операції НАТО «Океанський щит» і операції ЄС «Аталанта», спрямованих проти піратства. На борту фрегата перебуватиме вертоліт Ка-27, група спецпризначення (оглядова команда) і священик, передає «Інтерфакс-Україна».
Як зазначив командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Ільїн, скерування військового корабля в район проведення антипіратських операцій НАТО і Євросоюзу є дуже важливим для України.
«Перш за все, це стосується захисту наших національних інтересів, а як відомо, головним національним інтересом є людина», – зазначив Ільїн, уточнивши, що за останні два роки в полоні у піратів перебували 52 українці.
На думку Ільїна, рішення про участь України в антипіратських операціях свідчить про турботу уряду про кожного громадянина країни, де б він не перебував.
Командувач ВМС також відзначив значний обсяг робіт, проведених під час підготовки до походу фрегата, гелікоптера та підрозділу спецназу. Ільїн подякував керівництву Севастополя за допомогу в підготовці до походу, а також – колективам судноремонтних підприємств регіону, які брали участь у відновленні готовності корабля.
Як повідомляє ForPost, під час медіадня фрегат відвідали голова Севастопольської міської держадміністрації Володимир Яцуба та голова Севастопольської міськради Юрій Дойников.
Чиновники заявили, що міська влада бере шефство над сім’ями військовослужбовців, які йдуть у похід, для яких також відкрита гаряча лінія.
Крім того, вперше в історії українського флоту в похід на кораблі піде і православний священик – ієрей Микола.
Вихід «Гетьмана Сагайдачного» зі Севастополя з гелікоптером і спецназом на борту був запланований на 24 вересня. Після цього фрегат розпочне безпосередню підготовку до участі в операціях НАТО та ЄС у місцевості, наближеній до району проведення операцій.
Як повідомлялося 19 вересня, Верховна Рада схвалила участь України в операції «Океанський щит» проти сомалійських піратів.

 

Брати Мельники перепродують свої компанії кіпрській структурі

 

Компанія Folias Consulting Limited («Фоліас консалтинг лімітед», Кіпр) має намір купити контрольні пакети компаній, власниками яких є брати Олександр і Петро Мельники. Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на Folias Consulting Limited.
Компанія має намір придбати 95,72% «Київського спеціалізованого ремонтно-будівельного товариства» і 85,47% «Ірпіньмаш» (обидва – Ірпінь, Київська область).
Згідно з оприлюдненою інформацією, на даний момент компанія не є акціонером вказаних компаній.
2012 рік «Київське спеціалізоване ремонтно-будівельне товариство» закінчило з прибутком 3,982 мільйона гривень, скоротивши чистий дохід на 42,74%, або на 44,371 мільйона гривень – до 59,442 мільйона гривень порівняно з 2011 роком.
2012 рік «Ірпіньмаш» закінчив із прибутком 0,334 мільйона гривень, скоротивши чистий дохід на 37,75%, або на 5,022 мільйона гривень,до 8,28 мільйона гривень порівняно з 2011 роком.
4,22 мільйона акцій (95,72% «Київського спеціалізованого ремонтно-будівельного товариства» належать Олександрові Володимировичу Мельнику і Петрові Володимировичу Мельнику, зокрема, 20% акцій підприємства – Олександру та 75,72% – Петрові).
Своєю чергою, 1,86 мільйона акції (69,61% «Ірпіньмаш» належить «Київському спеціалізованому ремонтно-будівельному товариству» і 449 тисяч акцій (16,86%) – Петрові Мельнику).
27 липня міліція затримала керівника Університету податкової служби за підозрою в отриманні 120 тисяч гривень хабара.
Співробітники міліції 7 серпня одягнули електронний пристрій стеження на Мельника, взятого, за рішенням суду, під домашній арешт, проте пізніше він позбувся електронного браслета і втік.
14 серпня МВС оголосило Мельника в міжнародний розшук.
На даний момент Мельник перебуває у США.

 

Кабмін перейнявся долею ромів і вирішив
інтегрувати їх в українське суспільство

 

Кабмін затвердив план заходів до 2020 року щодо реалізації стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, який передбачає забезпечення соцзахисту і зайнятості циган, їх правового захисту, підвищення освітнього рівня, охорони здоров’я, поліпшення житлово-побутових умов, задоволення культурних та інформаційних потреб меншини.
Про це в понеділок, 23 вересня, повідомляють Вести.ua.
План, зокрема, передбачає проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на протидію упередженого ставлення до ромів; проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення рівня обізнаності про права людини; роботу з оформлення ромам свідоцтв про народження, паспортів та актів держреєстрації цивільного стану; підготовку ромів до Всеукраїнського перепису населення; роботу на мотивацію до праці (залучення до участі у ярмарках вакансій, працевлаштування випускників, громадські та інші роботи тимчасового характеру).
Крім того, передбачено проведення профілактичної роботи, спрямованої на запобігання бездомності, безпритульності дітей, недопущення їхнього втягування у злочинну та протиправну діяльність, запобігання насильства в сім’ї, наркоманії, курінню і алкоголізму.
Кабмін також доручив педагогічними колективами навчальних закладів вчити ромську мову і проводити ромам роз’яснювальні роботи про важливість отримання освіти. Учнів циганської національності планується забезпечити безкоштовним транспортом, щоб вони могли доїхати до навчального закладу. Дітей також залучатимуть до позаурочної, позашкільної роботи, до тематичних конкурсів, спортивних змагань, гуртків тощо.
Ромам мають намір читати лекції про здоровий спосіб життя, необхідність проходження медобстеження, важливість своєчасного і повноцінного лікування. Влада має намір покращувати циганам житлово-побутові умови, інфраструктуру, комунікації, а також – надавати їм соціальне житло, пільгові кредити на квартири і виділяти земельні ділянки для будівництва та ведення особистого господарства.
Програма передбачає відкриття і підтримку центрів ромської культури; залучення ромських творчих колективів до участі в культурних заходах, проведення дослідницьких робіт у галузі історії, культури, мови та соціально-культурної інтеграції циганської меншини; видання «Ромського правознавчого вісника», наукового журналу «Роменвад», збірників казок і прислів’їв ромською мовою.
Крім цього, Кабмін зобов’язав державні ЗМІ висвітлювати життя ромів.
Згідно з всеукраїнським переписом населення 2001 року, 47,6 тис. осіб визнали свою належність до ромів.
Зокрема, в Україні найбільш компактно цигани проживають у Закарпатській (14 тис. осіб), Донецькій (4,1 тис. осіб), Дніпропетровській (4 тис. осіб), Одеській (4 тис. осіб), Харківській (2,3 тис. осіб) і Луганській (2,2 тис. осіб) областях.
Раніше повідомлялося, що торік з дискримінаційними діями міліції зіштовхувався кожен другий ром. Про це йдеться у звіті, який підготували правозахисні організації, зокрема, фонд «Відродження», «Альянс Ромен Черкащини» і Одеський обласний ромський конгрес.

Підготував Юрій Токарський
За повідомленнями інформагенств

Події в Україні

Події в Україні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com